Logo PANS
11 kwietnia 2024

Studiuj i odkrywaj, czyli VI DZIEŃ ERASMUSA w PANS


W poniedziałek, 8 kwietnia br. odbył się VI Dzień Erasmusa, któremu przyświecało hasło: Edukacja bez granic – korzyści na całe życie! Już po raz szósty Erasmus zgromadził studentów, pracowników oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, aby celebrować i promować możliwości, jakie stwarza mobilność międzynarodowa. Dzień Erasmusa był doskonałą okazją do podsumowania osiągnięć programu oraz do inspirującej refleksji nad znaczeniem międzynarodowej mobilności dla rozwoju osobistego i zawodowego uczestników. To czas, kiedy uczestnicy programu dzielili się swoimi doświadczeniami z pobytu za granicą, inspirując innych do podejmowania podobnych wyzwań i przygód. Spotkanie ze „studentami Erasmusa” oraz prezentacja ich doświadczeń dały możliwość zrozumienia, jakie korzyści niesie ze sobą uczestnictwo w programie, zarówno dla jednostki, jak i społeczności lokalnych.

Dzień Erasmusa był również okazją do promowania idei międzynarodowej współpracy akademickiej oraz budowania mostów między kulturami, co sprzyja zrozumieniu, tolerancji i otwartości na świat. To nie tylko dzień uczczenia programu Erasmus+, ale także czas refleksji nad wartościami, jakie niesie ze sobą edukacja bez granic.

Wśród prelegentów, którzy opowiedzieli o swojej „Erasmusowej przygodzie” i podzielili się ze słuchaczami swoimi doświadczeniami znaleźli się studenci (Kamila Prochaska – III rok Bezpieczeństwo i produkcja żywności, Anastasiia Maha – II rok Stosunki międzynarodowe, Ipeksu Arat – studentka z Turcji studiująca na kierunku Architektura wnętrz) oraz pracownicy PANS (Aleksandra Oczko, Ewelina Kasperska, Justyna Przerwa, Marcin Sowiński, dr Anna Kałamarz-Kucz, dr Elżbieta Cieszyńska, dr hab. Paweł Więch).

Spotkanie otworzył dr Sławomir Solecki – prorektor ds. rozwoju i współpracy.

 

Zdjęcia: Grzegorz Gajdzik

Tekst: Aleksandra Oczko